La Voie Bleue is een langeafstandsroute voor fietsers die vanaf het drielandenpunt in Luxemburg naar Lyon loopt over ruim 700 km. De naam Voie Bleue (‘blauwe weg’) verwijst naar het water dat je vrijwel voortdurend volgt: de Moezel (Moselle), het Canal des Vosges en de Saône. Vaak fiets je over voormalige jaagpaden en voor het grootste deel over autovrije fietspaden. Dat maakt het een ontspannen traject, geschikt voor zowel recreatieve fietsers als kilometervreters.

Jonge fietsroute door de Lorraine, Vogezen en Bourgogne
La Voie Bleue is geen eeuwenoude route, maar een relatief recente samenvoeging van bestaande fietspaden langs rivieren en kanalen. De afgelopen jaren zijn ontbrekende schakels verbeterd en is de bewegwijzering als één geheel uitgerold onder de naam La Voie Bleue – Moselle-Saône à vélo. Daardoor is het traject nu als doorlopende langeafstandsfietsroute te volgen. Onderweg doorkruis je maar liefst 7 departementen: van Moselle en Meurthe-et-Moselle in de Lorraine, via de Vosges (Vogezen) en Haute-Saône, naar Côte-d’Or en Saône-et-Loire in Bourgogne, om te eindigen in de Rhône bij Lyon.

Variatie en sterke tussenstops
De jury van de Fiets & Wandelbeurs roemde de variatie in landschappen, van de Lorraine en de Vogezen tot de Saône-vallei. Hoogtepunten onderweg zijn Metz en Nancy, steden die precies groot genoeg zijn om op de fiets te verkennen. Aan het einde wacht Lyon, nog altijd de gastronomische hoofdstad van Frankrijk. Wie daar aankomt, kan zichzelf gerust trakteren op een diner in een traditionele bouchon. Tussen de steden overheerst de rust. Met name langs de Saône fiets je lange stukken over jaagpaden, met water links of rechts van je stuur. Niet het hele traject is volledig autovrij, maar de meeste wegen zijn rustig en overzichtelijk.
Metz en Nancy
Meerdere pluspunten
Volgens de jury zijn ook de duidelijke bewegwijzering, de informatiepanelen onderweg en de goede treinverbindingen (fiets aan boord) sterke punten. Daarnaast zijn er volop campings en adressen met het label Accueil Vélo, wat prettig is als je meerdaags onderweg bent. Aan de noordkant sluit La Voie Bleue aan op de Duitse Mosel-Radweg en de EuroVelo 5 vanuit Luxemburg en Brussel. Vanaf Lyon kun je verder over de ViaRhôna richting de Middellandse Zee, of kiezen voor een afbuiging naar La Dolce Via in de Ardèche. Kortom, wie Frankrijk graag in etappes ontdekt, met het water als leidraad, is La Voie Bleue een interessante nieuwe route om op je planning te zetten!
Meer informatie: lavoiebleue.com

Tip! Dit slaapadres – met Nederlandssprekende eigenaren – ligt in de buurt van La Voie Bleue: B&B Entre deux Sources
LEES OOK:
B&B Entre les Sources in de Vogezen
Fietsen naar de bronnen van de Maas
De ViaRhôna, fietsen door het Rhônedal
Beeld: La Voie Bleu/Guillaume Robert Famy, La Voie Bleu/Bert Sitters, Depositphotos.com (Metz, Lyon, Nancy)
Geen reacties